Certyfikat Ecolabel dla farby tablicowej Owatrol

Certyfikat Ecolabel dla farby tablicowej Owatrol

Z przyjemnością informujemy, że od dzisiaj nasza farba tablicowa Owatrol jest z certyfikatem Ecolabel. 

Jako odpowiedzialna firma staramy się dostarczać produkty bezpieczne zarówno dla Państwa jak i środowiska. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejny produkt w naszej ofercie posiada certyfikat ekologiczny. 

Poniżej przedstawiamy ogólne informacje na temat tego certyfikatu:

 

Ecolabel (w Polsce nazywany także europejskim kwiatkiem, stokrotką bądź margerytką) to certyfikat przyznawany przez Komisję Europejską ponad dwudziestu kategoriom różnych wyrobów, w tym: farbom, nawozom, środkom czystości, papierowi, tekstyliom, komputerom, telewizorom, pokryciom podłogowych i usługom hotelarskim. Ecolabel koncentruje się przede wszystkim na procesie przetwarzania surowców i produkcji końcowego towaru pod kątem minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko.
 
Obecnie ponad tysiąc produktów posiada ten certyfikat.
 
Certyfikat powstał w 1992 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej, która jest jego formalnym właścicielem i nim zarządza. Kryteria techniczne opracowuje i zatwierdza European Union Ecolabelling Board (EUEB), w którego skład wchodzą odpowiednie instytucje z krajów członkowskich. W krajach skandynawskich bardzo popularny jest, oparty na kryteriach Ecolabel, certyfikat Nordic Swan. W Polsce certyfikatem zarządza Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.
DOKUMENTY
1) Owatrol farba tablicowa kredowa- karta techniczna
AktualnościZapraszamy do śledzenia aktualności związanych z naszą działalnością! To właśnie tutaj znajdziecie informacje o nowych produktach, testach czy tak lubianych przez wszystkich promocjach!    ...

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Rozumiem