Ściana tablicowa w domu i w biurze. Farba tablicowa do pisania kredą w praktyce

Farba tablicowa do pisania kredą ? co to jest?

Farby tablicowe to farby dekoracyjne. Zmieniają malowaną powierzchnię w tablicę, po której możemy pisać kredą i wycierać mokrą gąbką. Przy częstym używaniu powstają charakterystyczne ślady przecieranej kredy, które można usunąć dokładnym zmywaniem mokrą gąbką ? dokładnie jak w szkole! Farba tablicowa stworzy matowe, odporne na zarysowanie wykończenie.

Jaką warto wybrać?

Warto zastanowić się nad produktami wyższej jakości. Ścianę wykonujemy raz na kilka lat, ponieważ jej żywotność jest bardzo długa. Oszczędność przy zakupie gorszej farby może okazać sie tylko pozorna. Przy użyciu farby lepszej jakości uzyskamy ładniejszy efekt i trwalszą powłokę. Ostatnio przygotowaliśmy powierzchnię do pisania kredą u nas w biurze. Wybieraliśmy między farbą kredową marki Owatrol i Rust Oleum.

Obie farby są wodne i bardzo wysokiej jakości. Do pomalowania mieliśmy 5,9m2, także wybór padł na 1l opakowanie farby tablicowej Owatrol. Dodatkowo Marka Owatrol daje możliwość wyboru koloru farby. Dostępne są: czarny, szary jasny i szary ciemny. Marka Rust Oleum przedstawia produkt tylko w kolorze czarnym.

Jak stworzyć powierzchnię do pisania kredą?

Na początek musimy dobrze przygotować ścianę. Jeśli jest to na powierzchnia należy ją wcześniej zagruntować i położyć warstwę farby akrylowej. Pomoże to zwiększyć czepność farby i zwiększy jej wydajność. Przed malowaniem należy odczekać kilka dni, aż farba podkładowa bardzo dokładnie wyschnie. Pozwoli to na osiągnięcie powierzchni bardzo wysokiej jakości.
W przypadku farby tablicowej marki Owatrol do prawidłowego wykonania powierzchni musimy nałożyć 2 warstwy. Drugą warstwę aplikujemy po odczekaniu 2-4 godzin. Pierwsze kroki w rysowaniu kredą możemy stawiać po 3 dniach. Jest to czas w którym farba utwardza się i rozpuszczalnik ma czas, aby w pełni odparować. Producenci farb tablicowych polecają, aby po przejściu przez cały proces, lekko pomalować stworzoną powierzchnię bokiem kredy i zetrzeć gąbką. Nada to naturalny wygląd tablicy i przyczyni się do lepszej ścieralności kredy. Przygotowaliśmy dla Was film z aplikacji farby tablicowej w naszym biurze.

Jakie jest praktyczne zastosowanie?

Farby tablicowe często są używane w mieszkaniach. Wielu naszych klientów tworzy w kuchni powierzchnie do zapisywania listy zakupów, lub jako stałe ozdoby z rozpisanymi przepisami na ulubione potrawy. Farby do tworzenia powierzchni przystosowanych do pisania kredą okazały się przebojem wśród architektów wnętrz, którzy wykorzystują je w kuchniach, pokojach dziecięcych oraz biurach. Ciekawym zastosowaniem jest malowanie ścian w łazienkach. Farby tablicowe charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć i ścieranie, więc idealnie odnajdują się w takich warunkach. Często są używane w lokalach gastronomicznych do rozpisywania menu, oraz salonach piękności do wykańczania kontrastowych ścian. Ze względu na dobrą czepność do wielu powierzchni są również wykorzystywane w nietypowych zastosowaniach jak np. Odnawianie mebli, doniczek, malowanie drzwi itp. Masz mały pokój, a chcesz mieć tablicę z farbą do pisania kredą? Nie ma problemu, pomaluj drzwi! Opcji zastosowania farb tablicowych jest wiele i ogranicza nas tylko wyobraźnia. Gdzie Wy stosujecie farby tablicowe? Podzielcie się z nami swoimi projektami, a najciekawsze nagrodzimy i opublikujemy na naszym Facebooku.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Rozumiem